Agro-Paprix - owoce i warzywa

Zagłębie papryki

Polska przoduje w produkcji papryki, a według obecnych szacunków największe zagłębie uprawy papryki w Polsce stanowi region radomski. Wielkość zbioru papryki to w przybliżeniu 40 tysięcy ton. Takie plony rocznie wypracowuje blisko 2000 gospodarstw. Wedle statystyki w zagłebiu znajduje się ok. 30 tyś. tuneli foliowych i zajmują one obszar blisko 600 ha.

Z uwagi na fakt, że papryka jest rośliną ciepłolubną w polskich warunkach klimatycznych uprawa papryki jest trudna. Z tego powodu producenci zlokalizowani w tzw. zagłebiu papryki (region Potworowa i Klwowa w województwie mazowieckim) musieli postawić na standaryzację każdego etapu procesu produkcyjnego w celu zapewnienia odpowiednich warunków oraz najwyższej efektywności pracy ukierunkowanej na bezpieczeństwo produktu. Produkcja odbywa się pod ścisłą kontrolą, by produkty spełniały rygorystyczne wymagania jakościowe.

W tym zagłębiu znajduje się gospodarstwo rolne Agro-paprix - producent papryki (a także bakłażana, dyni, fasoli, kukurydzy, cukinii i arbuza). Nasze produkty - owoce i warzywa oferujemy z przeznaczeniem do dalszej sprzedaży w sieciach sklepów, "na eksport" lub z przeznaczeniem dla przetwórstwa.

Jako producent żywności posiadamy certyfikat GLOBAL G.A.P. Wszystkie warzywa są badane pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla pierwotnej produkcji rolnej.

Dbając o nasz region we współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mając na celu ograniczenie zużycia chemicznych środków ochrony roślin.

Zagłębie papryki

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com