Agro-Paprix - producent kukurydzy

Papryka

Papryka to warzywo, które zyskuje na popularności zarówno ze wzgledu na swoje walory smakowe i ozdobne, ale także ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Jedzenie papryki wzmacnia siły witalne oraz poprawia libido (papryka uznawana jest za afrodyzjak). Jest niskokaloryczna, więc wspomaga walkę z nadmiernymi kilogramami. Uznana jest także za bombę witaminową - bogatą w witaminę C, beta-karoten oraz witaminy o właściwościach antyoksydacyjnych: A i E (określane są mianem witamin płodności i młodości). Dodatkowo papryka zawiera sole mineralne, takie jak: potas i wapń, a także cenne flawonoidy, posiadające właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz wspierające działanie układu immunologicznego. Spożywanie papryki wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, a także chroni przed chorobami układu krążenia. Zawarte w papryce polifenole usuwają wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się organizmu.

Historycznie patrząc, spożywanie papryki w Europie wiąże się nierozłącznie z odkryciem Indii Zachodnich przez Krzysztofa Kolumba. Odkrywca sprowadził paprykę do Hiszpanii na przełomie XIV i XV wieku. Pierwotnie papryka pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie była uprawiana już od ok. 2500 roku p.n.e. Plemiona azteckie przyprawiały jedzenie drobno potłuczoną papryką. Bywało, iż stosowali ją także podczas bitew, rozpylając z dmuchaw zmieloną paprykę celem odparcia ataku wroga.


Uprawa papryki

Papryka to roślina ciepłolubna. W polskich warunkach klimatycznych jej uprawa nie należy do łatwych. W gospodarstwie położonym w Klwowie, w tzw. zagłębiu papryki obejmującym także Potworów i Rusinów, występują niezwykle korzystne warunki klimatyczne dla produkcji papryki. Obszar ten jest przede wszystkim cieplejszy w stosunku do obszarów sąsiednich. Statystycznie wiosną występuje tu o 44 dni więcej bez przymrozków, niż w sąsiednich rejonach Polski. Daje to możliwość wcześniejszego wejścia w uprawę oraz uzyskanie wcześniejszego i wyższego plonu. Do uprawy papryki używamy żyznej i przepuszczalnej gleby, wpierając wzrost kwasami humusowymi. Paprykę uprawiamy głównie z rozsad, utrzymując stałą wilgotność na jasnym stanowisku, a pędy podwiązując do podpór.Producent papryki

Gospodarstwo rolne Agro-Paprix oferuje różne gatunki papryki - gwarantujemy wysoką jakość oferowanych warzyw. Zaopatrujemy zarówno sieci sklepów oraz pojedyńczych odbiorców na terenie Polski i zagranicy (polska papryka staje się popularna także za granicą).

W trosce o środowisko naturalne i dbałość o dostarczanie konsumentom najwyższej jakości produktów poddaliśmy się certyfikacji GLOBAL G.A.P.

We współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mające na celu ograniczenie użycia chemicznych środków ochrony roślin.Produkujemy także takie owoce i warzywa jak:

Gospodarstwo Agro - Paprix - producent papryki

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com