Agro-Paprix - producent kukurydzy

Arbuz

Arbuz jest bardzo popularną rosliną z rodziny dyniowatych. Posiada jadalny miąższ, który zawiera około 92% wody i 6% cukru. Pozostałą część stanowią: białko, błonnik, witaminy i minerały. Arbuzy są bogate w witaminę A, B i E, a także potas, miedź, żelazo, mangan, magnez, cynk i sód. Arbuzy charakteryzują się wysoką zawartością karotenoidów, likopenu (stąd czerwone zabarwienie miąższu), luteiny, kryptoksantyny oraz zeaksantyny.

Arbuz jest w Polsce znany i uprawiany już od XVI wieku. Arbuz jest rośliną jednoroczną, jednopienną, rozdzielnopłciową – co oznacza, że na jednej roślinie rosną osobno kwiaty męskie i żeńskie. Zapylenie odbywa się z udziałem owadów (głównie trzmieli).


Uprawa arbuza

W produkcji arbuzów kwestia prawidłowego zapylenia jest bardzo ważna, ponieważ kwiaty są nietrwałe. Otwierają się na krótko, przeważnie po wschodzie słońca i właśnie wówczas zapylenie jest najskuteczniejsze. Dostępność słońca poprawia gromadzenie cukru w owocach.


Producent arbuza

Gospodarstwo rolne Agro-Paprix oferuje różne gatunki arbuza - gwarantujemy wysoką jakość oferowanych warzyw.

W trosce o środowisko naturalne i dbałość o dostarczanie konsumentom najwyższej jakości produktów poddaliśmy się certyfikacji GLOBAL G.A.P.

We współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mające na celu ograniczenie użycia chemicznych środków ochrony roślin.Produkujemy także takie owoce i warzywa jak:

Gospodarstwo Agro - Paprix - producent arbuza

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com