Agro-Paprix - producent kukurydzy

Produkcja dyni

Gospodarstwo rolne Agro-Paprix to także producent dyni i dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, mających na celu uzyskiwanie obfitych i zdrowych plonów. Dynia to warzywo niełatwe w uprawie, bo ciepłolubne i wrażliwe na niskie temperatury. W jej uprawach należy wystrzegać się chłodu i wiatru. Uprawy należy dobrze i obficie nawadniać. Dynie dobrze wzrastają i rozwijają się w czasie ciepłych nocy. Przy czym należy pilnować, by temperatura nie spadła poniżej minimalnej, tzn. 15oC. Młode pędy rośliny są bardzo wrażliwe na wahania temperatury, stąd też należy mieć na uwadze ochronę upraw stosując agrowłókninę. Wczesne odmiany dyni zbierane są już z początkiem sierpnia, po ok. 80 dniach od zasiewu. Mimo to sprzedaż rozpoczyna się z końcem lata i nieprzerwanie trwa aż do późnej jesieni. Wtedy zwykle największym zainteresowaniem odbiorców cieszą się dynie typu Halloween.Produkcja dyni w gospodarstwie Agro-Paprix jest efektem wzrostu zainteresowania rynku tym produktem. Zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie w dynie sklepów sieciowych, indywidualnych oraz rolników i innych producentów w nasiona dyni do upraw.

Jak w innych obszarach naszych upraw, tak i przy produkcji dyni wszystkie etapy procesu produkcyjnego są ustandaryzowane celem zapewnienia jak najwyżej efektywności pracy i bezpieczeństwa produktu. Każdy taki proces jest pod ścisłą kontrolą, a nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe.

Będąc producentem żywności posiadamy certyfikat GLOBAL G.A.P. którego wprowadzenie i przestrzeganie ma na celu jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności.

We współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mając na celu ograniczenie użycia chemicznych środków ochrony roślin.Produkujemy także takie owoce i warzywa jak:

Gospodarstwo Agro - Paprix - producent dyni

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com