Agro-Paprix - producent kukurydzy

Fasola

Fasola jest wartościowym warzywem, które z uwagi na zawartość wielu substancji odżywczych cieszy się popularnością wśród konsumentów. Poszczególne gatunki fasoli różnią się barwą, wielkością oraz smakiem. Fasola zawiera dużo białka (niemal 23%), jest bogata w wapń i potas. Ziarna fasoli zawierają witaminę A, B1 (tiaminę) oraz C. W efekcie swoją popularność fasola zawdzięcza temu, że działa przeciwdepresyjnie, poprawia pamięć i samopoczucie. Także dzięki temu, że zawiera lekkostrawną skrobię, łatwo rozpuszczalny błonnik, pomagający usuwać nadmiar cholesterolu oraz hamujący rozrost komórek nowotworowych.


Uprawa

Uprawa fasoli nie należy do łatwych. Roślina jest bardzo wrażliwa na wiatr i różnice temperatur między dniem i nocą. Wymaga gleb ciepłych, próchniczych, przepuszczalnych, o dobrej strukturze i odczynie PH obojętnym. Ze względu na wrażliwość na przymrozki wschodzących roślin sadzenia dokonujemy w ostatnim tygodniu kwietnia lub na początku maja. Należy pamiętać o zaprawianiu nasion przed siewem.


Producent fasoli

Gospodarstwo rolne Agro-Paprix oferuje różne gatunki fasoli białej i kolorowej. Z uwagi na długie tradycje upraw oraz posiadane maszyny do sortowania oraz suszenia fasoli, gwarantujemy wysoką jakość oferowanych produktów.

W trosce o środowisko naturalne i dbałość o dostarczanie konsumentom najwyższej jakości produktów poddaliśmy się procedurom GLOBAL G.A.P. uzyskując niezbędny certyfikat.

We współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mające na celu ograniczenie użycia chemicznych środków ochrony roślin.Produkujemy także takie owoce i warzywa jak:

Gospodarstwo Agro - Paprix - producent fasoli

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com