Agro-Paprix - producent kukurydzy

Produkcja cukinii

Cukinia jest odmianą botaniczną dyni. Do Polski dotarła z południowej części Europy. Jest ceniona głównie dlatego, iż jest warzywem niskokalorycznym - składa się w ponad 90% z wody. Cieszy się popularnością z uwagi na fakt, że stanowi bogate źródło soli mineralnych: przede wszystkim wapnia, potasu, manganu i żelaza. Cukinia to źródło witamin C, B1, B2, PP oraz β-karotenu (prowitaminy A). Dodatkowo cukinia nie kumuluje ciężkich metali, działa korzystnie na układ pokarmowy, poprawia pracę żołądka. Często polecana jest osobom z problemami gastrycznymi. W kuchni cukinia ceniona jest za delikatny i nienachalny smak, co sprawia, że używana jest do wielu potraw, wzbogacając każde danie o cenne składniki odżywcze.

Cukinia nie wymagania takiego rygoru upraw jak dynia lub papryka. Jest odporna na chłody. Znosi spadki temperatury do 6 – 8oC. Warzywa rozwijają się dobrze w temperaturze 20 – 25oC. Cukinia ma dość płytki system korzeniowy i duże zapotrzebowanie na wodę. Niedobór wody zwykle powoduje zahamowanie wzrostu rośliny, zmniejszenie plonu i wielkości owoców. Z kolei nadmierne nawodnienie skutkuje gniciem zawiązków i owoców.

Agro-Paprix od wielu lat zajmuje się produkcją cukinii na potrzeby rynku polskiego, jak i zagranicznego. Nasze bogate doświadczenie w uprawach odzwierciedla się w jakości oferowanych warzyw.

Jako producent cukinii posiadamy certyfikat GLOBAL G.A.P. - zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo oferowanych produktów.

We współpracy z firmą Koppert wprowadzamy w naszym gospodarstwie rozwiązania ekologiczne, mając na celu ograniczenie użycia chemicznych środków ochrony roślin.Produkujemy także takie owoce i warzywa jak:

Gospodarstwo Agro - Paprix - producent cukini

Agro-Paprix - owoce i warzywa

tel. (+48) 502 683 508 . 510 598 910 . 503 724 609
Sklep internetowy: www.koszykrolnika.pl
e-mail: agropaprix@gmail.com